Tonda Obal na cestách

Základní školy navštěvují každodenně naši lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Tuto pojízdnou výstavu, která je realizována na českých školách již přes 20let, navštívilo za dobu její existence více jak 2 miliony dětí. Na akci se žáci dozvědí, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Mají možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů.

Výstavu je možné realizovat v několika provedeních:

Malý Tonda Obal

Určeno pro nejmenší školy (malotřídky) s počtem žáků do osmdesáti. V tomto případě je ideální se domluvit s podobnou menší školou v okolí na společných termínech. Náš lektor navštíví během jednoho dne obě školy. Pokud doplňkovou školu v okolí nenajdete, pak se pokusíme Vaši návštěvu spojit s návštěvou jiné školy sami.

Klasický Tonda Obal

Vnitřní vzdělávací akce, určená pro školy s počtem žáků přes 80. Jednotlivé bloky odpovídají vyučovacím hodinám. Obvykle se jednoho bloku účastní jedna třída (cca 20-30 žáků podobného věku). Během jedné návštěvy jeden lektor zvládá čtyři až šest takových bloků. Školu mohou navštívit až tři lektoři. Kapacita akce dosahuje tedy 4-18 tříd (cca 80-450 žáků). Pro každého lektora je potřeba vyhradit jednu učebnu, ve které bude celý den. 

Rozšířený Tonda Obal

Venkovní vzdělávací akce, určená pro 100 a více žáků ZŠ. Může být jako samostatná akce nebo součást většího programu pořádaného školou. Každá třída (skupina) by si měla vyhradit 30-50min. Kapacita programu je 30-60 žáků/hod. Ideální je umístění na hřišti nebo ve školním parku. Program je realizován pouze v letních měsících. Přesto je vhodné zajistit alternativní místo uvnitř pro případ špatného počasí.

Seznam výstav

Kontaktní formulář pro objednání výstavy

 
 
 
 
 

 

Diskuze

 
 • Martina Gumančíková
  26. 02. 2024 / 08:49
  ZŠ Palackého Brno - taktéž nejsem schopna dohodnout termín, koordinátorka nekomunikuje, netuším důvod - změna pozice/zaměstnání? Dobrý den, paní Gumančíková, formulář na této stránce je odolný personálním výměnám na pozicích koordinátorů. Správným řešením je jeho vyplnění a odeslání. Vámi vyplnění formulář jsme dostali ve stejný den jako tento komentář.
 • Štěpánka Gottwaldová
  18. 10. 2023 / 11:45
  Dobrý den, již několikrát jsem se snažila přes formulář objednat program, bohužel se mi celý měsíc nikdo neozval. Můžete mi, prosím, poradit, koho kontaktovat? Děkuji Dobrý den, paní Gottwaldová, velmi mne mrzí, že se Vám nikdo neozval dříve, vyplnění formuláře je správná cesta, koordinátor/ka by se měl ozvat během týdne, max. 14 dní. Pokud se tak nestane, je na místě zaurgovat.
 • EKO-KOM, a.s.
  21. 02. 2020 / 14:53
  Dobrý den, k objednávání výstav slouží formulář výše. Informace předáváme koordinátorům agentur, které pro nás akce lektorsky zajišťují. Kontakt na Vás předáme a jistě se domluvíte.
 • Labská střední odborná škola a Střední odborné učiliště Pardubice, s. r. o.
  21. 02. 2020 / 14:15
  Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o uspořádání Klasický Tonda obal pro střední školu. Máme 4 první ročníky, ale chtěli bychom to využít i pro jednu třídu 2. ročníku. Protože máme děti 14 dní ve škole a 14 dní na praxích, potřebovala bych vyřešit přesný termín. Bylo by možné využít ještě nějaké termíny v březnu, případně začátkem dubna? Děkuji, Nádvorníková.
 • EKO-KOM, a.s.
  10. 04. 2019 / 17:17
  Dobrý den, k objednávce programu slouží formulář výše. Program není určen pro jednotlivou třídu, ale vždy minimálně pro 4 třídy, pokud se nejedná o malotřídní školu. Termíny jsou plánovány v předstihu cca 2 měsíce. Každopádně Vás bude na základě výše vyplněného formuláře kontaktovat koordinátor z agentury, se kterým se domluvíte na podrobnostech.
 • Tomáš Řehánek
  07. 04. 2019 / 11:53
  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o uspořádání výstavy, kterou nabízíte v rámci projektu Tonda Obal na cestách. Jednalo by se nám o 1 vyučovací hodinu pro žáky Sekundy (úroveň 7. třídy) nejlépe v čase od 12:30 do 13:15 hod. dne 7. anebo 14. května (případně zvolíme jiný termín i čas mezi těmito dny), a to na Biskupském gymnáziu v Ostravě. Děkuji Tomáš Řehánek
 • EKO-KOM, a.s.
  15. 09. 2017 / 18:24
  Dobrý den, k objednávce termínu slouží kontaktní formulář, nikoliv tato diskuze, prosím tedy o jeho vyplnění, ať Vás může koordinátor kontaktovat.
 • Základní škola a mateřská škola, Svoboda nad Úpou, okres Trutnov
  05. 09. 2017 / 13:11
  Dobrý den, ráda bych si vybrala termín 27.10.2017. Děkuji, Ottová, zást.ředitele
 • EKO-KOM, a.s.
  24. 02. 2017 / 09:53
  Dobrý den, o Vašem přání víme a myslím, že komunikace ohledně termínu již probíhá. Toto místo je určeno pro sdílení zkušeností s naším programem a diskuze o něm.
 • Hana Jarešová
  23. 02. 2017 / 14:26
  Zš Osek - ráda bych si rezervovala termín 9. 5. 2017 . Mgr. Hana Jarešová
PŘIHLÁSIT SE